New Knoxville Rangers

Home/News/New Knoxville Rangers

12/27 Boys Basketball Scores

Delphos St. John’s 58 Crestview 37
Minster 61 Russia 47
New Bremen 63 Riverside 45
St. Marys 51 New Knoxville 34
Versailles 70 Miami East 47

Asset Allocation Classic at Coldwater
Coldwater 55 Marion Local 52, OT
St. Henry 67 Celina 54

J.J. Winns Holiday Tournament at North Central
Parkway 64 Onsted (Mich.) 60

12/21 Boys Basketball Scores

Coldwater 56 Ayersville 32
Delphos St. John’s 52 Ottoville 31
Fort Recovery 61 Ansonia 46
Shawnee 65 Marion Local 46
Minster 70 Mississinawa Valley 52
New Bremen 57 Anna 54
New Knoxville 59 Temple Christian 34
St. Marys 41 Parkway 37
Versailles 54 Russia 48

12/5 MAC Girls Basketball Scores

New Bremen 51 Coldwater 39
St. Henry 58 Delphos St. John’s 46
Versailles 42 Fort Recovery 40
Marion Local 40 New Knoxville 37
Minster 58 Parkway 25

11/22 Girls Basketball Scores

Delphos St. John’s 47 Delphos Jefferson 41
Fort Recovery 56 Crestview 39
Minster 57 Wapakoneta 53

Kewpee Tip-Off Classic at Bath
Marion Local 44 Lima Senior 38
Bath 49 New Knoxville 41

Bill Burkett Invitational at Tri-Village
Versailles 51 Chaminade Julienne 47

10/21 OHSAA Volleyball Districts

Division IV District Semifinals at Kalida
St. Henry 3 Crestview 0 (25-19, 25-21, 25-22)
Fort Recovery 3 Lima Central Catholic 0 (25-22, 25-16, 25-22)

Division IV District Semifinals at Bluffton University
New Bremen 3 Minster 0 (26-24, 25-16, 25-21)
Marion Local 3 New Knoxville 1 (26-24, 25-17, 15-25, 25-18)

10/19 OHSAA Cross Country Districts

Boys
Division III – District 1 – Columbus Grove
Qualifiers: Top three teams and those individuals that finish in the top 12 advance to the regional tournament at Tiffin.
7. Fort Recovery 153, 9. New Knoxville 219, Delphos St. John’s NTS
Complete Results

Division III – District 2 – Columbus Grove
Qualifiers: Top three teams and those individuals that finish in the top 12 advance to the regional tournament at Tiffin.
1. Minster 40, 2. Parkway 76, 3. Marion Local 106, 4. New Bremen 118, 5. Coldwater 136, 6. St. Henry 137
Complete Results

Division II – Cedarville University
Qualifiers: Top eight teams and those individuals that finish in the top 32 advance to the regional tournament at Troy.
10. Versailles 286
Complete Results

Girls
Division III – District 1 – Columbus Grove
Qualifiers: Top three teams and those individuals that finish in the top 12 advance to the regional tournament at Tiffin.
1. Minster 26, 2. Delphos St. John’s 62, 3. Coldwater 73, 4. New Bremen 89, New Knoxville NTS
Complete Results

Division III – District 2 – Columbus Grove
Qualifiers: Top three teams and those individuals that finish in the top 12 advance to the regional tournament at Tiffin.
2. St. Henry 52, 3. Fort Recovery 83, 4. Marion Local 101, 5. Parkway 132
Complete Results

Division III – Cedarville University
Qualifiers: Top seven teams and those individuals that finish in the top 28 advance to the regional tournament at Troy.
3. Versailles 155
Complete Results